S kým se u nás ve škole potkáte

Mgr. Lenka Kašparová

ředitelka, třídní učitelka
Lkasparova@zsvelkytrebesov.cz

Jako absolventka Střední pedagogické školy v Nové Pace jsem nějakou dobu pracovala v mateřské škole. Po mateřské dovolené se mi však naskytla příležitost pracovat jako učitelka ve zdejší škole, a proto jsem zahájila dálkové studium na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové – obor Učitelství pro 1.st.ZŠ + speciální pedagogika, abych získala odpovídající kvalifikaci. Nyní působím v této škole více než 20 let, v současné době i jako ředitelka.
Mezi mé největší koníčky patří hudba – zpěv, poslech, hra na hudební nástroje (klavír, kytara, flétna aj.). Mou učitelkou sólového zpěvu byla slavná česká mezzosopranistka Jarmila Hassan Abdel Wahab. A tyto hudební zkušenosti velmi ráda předávám dětem.

Mgr. Jaroslava Drábková

zástupce ředitelky školy, učitelka MŠ

Po absolvování Střední pedagogické školy v Litomyšli v oboru učitelství MŠ jsem pokračovala studiem oboru učitelství pro 1.stupeň ZŠ na Pedagogické fakultě MU v Brně se specializací na tělesnou výchovu. Během studia na střední škole jsem získala osvědčení jako trenér sportovní gymnastiky a několik let trénovala děti v přípravce SG a Euroteamu. Po ukončení studií jsem 2 roky působila jako učitelka 1.stupně ZŠ a po té jsem se vrátila ke své původně zvolené profesi – učitelka MŠ. A cítím, že právě do školky patřím 🙂
V MŠ pracuji už devatenáctým rokem. Stále se snažím dál vzdělávat a držet krok s trendy v předškolním vzdělávání.

Mgr. Lucie Cermanová

třídní učitelka

Po vystudování oboru “Speciální pedagogika – učitelství pro 1. stupeň ZŠ” mne osud zavál do malé vesnické školy. Přátelské prostředí málotřídní školy se mi tak zalíbilo, že jsem se tam po mateřské dovolené vrátila. Způsob výuky a individuální péče o každé dítě je to nejlepší, co můžeme dětem do života dát.

Jitka Špačková

učitelka Aj, vychovatelka ŠD

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Litomyšli – obor vychovatelství, dále studium angličtiny na Guildford College (PET, FCE).

Výuce angličtiny se věnuji přes 20 let.

Práce s dětmi mi vnáší radost do života. Mým životním krédem je podnítit zájem a zvídavost u dětí o Aj.

Lucie Warnecke

asistent pedagoga

Po maturitě na Evangelické akademii, obor sociální péče, jsem odjela studovat jazyky do Rakouska. Podařilo se mi získat zkoušku C1 a následně práci v Los Angeles pro nadaci “Handicap children”. Péče o postižené děti mne velmi naplňovala. Poté jsem změnila obor a 3 roky jsem ve Vídni pečovala o nemohoucí a nemocné seniory pod nadací “Jihočeská lidová pomoc”. Práce s dětmi mi chyběla a proto jsem si po několikaletém tlumočení udělala speciální kurz asistenta pedagoga. Při této práci mohu využít své veškeré zkušenosti a pomáhat těm, kteří to potřebují.

Pavla Zítková

učitelka, asistent pedagoga

Narodila jsem se do rodiny výtvarníků a spisovatelů. Už jako malá jsem se starala o mladší děti. Prarodiče mne vedli k lásce k přírodě. Po studiu na UHK a pár letech učení “náctiletých” jsem dostala příležitost pracovat ve škole s menšími dětmi. Malování,procházky přírodou a čtení jsou dětmi velmi oblíbené a mne toto poslání naplňuje.

Jana Ivachová

učitelka MŠ, logopedický preventista

Jsem absolventkou Gymnázia v Náchodě a též Střední pedagogické školy v Litomyšli v oboru vychovatelství a učitelství MŠ. Absolvovala jsem kurz logopedické prevence pro děti předškolního věku a nyní v MŠ působím jako logopedický preventista. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a seminářů určených pro učitelky MŠ.

Marie Dědková

vedoucí školní kuchyně, uklízečka MŠ